poniedziałek, 18 maja 2026

Wiara nie jest egzaminem do zdania, tylko drogą do przejścia.


„Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat.” 

J16, 33


Czasem jesteśmy jak uczniowie z Efezu z dzisiejszych Dziejów Apostolskich.

Coś już wiemy o Jezusie.

Coś już czujemy.

Modlimy się, przychodzimy do kościoła…

Ale Pan chce dać więcej. Głębiej. Pełniej.

Święty Paweł nie przychodzi do tych ludzi z pretensją, że czegoś nie rozumieją.

Przychodzi z troską.

Bo wiara nie jest egzaminem do zdania, tylko drogą do przejścia.

I może właśnie dziś Jezus chce Ci przypomnieć, że nie jesteś sam w swojej

wierze.

Nie jesteś sam w swoich pytaniach.

Nie jesteś sam w swoich walkach.

„Jam zwyciężył świat.”

Nie: „wy będziecie musieli sami sobie poradzić”.

Tylko: Ja już przeszedłem tę drogę przed wami.

Eucharystia jest miejscem, gdzie Jezus nadal bierze nasze życie w swoje ręce:

nasz lęk, zmęczenie, pracę, cierpienie i nadzieję.

Nic nie jest za małe, by złożyć to na ołtarzu razem z Nim.

Nie bój się dziś zaprosić Ducha Świętego do swojego wnętrza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Historia o kamieniu

  Pewien mnich znalazł na drodze kamień. Zamiast go ominąć, podniósł go i odłożył na bok. – Dlaczego to zrobiłeś? – zapytano go. – Bo ktoś s...