„Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat.”
J16, 33
Czasem jesteśmy jak uczniowie z Efezu z dzisiejszych Dziejów Apostolskich.
Coś już wiemy o Jezusie.
Coś już czujemy.
Modlimy się, przychodzimy do kościoła…
Ale Pan chce dać więcej. Głębiej. Pełniej.
Święty Paweł nie przychodzi do tych ludzi z pretensją, że czegoś nie rozumieją.
Przychodzi z troską.
Bo wiara nie jest egzaminem do zdania, tylko drogą do przejścia.
I może właśnie dziś Jezus chce Ci przypomnieć, że nie jesteś sam w swojej
wierze.
Nie jesteś sam w swoich pytaniach.
Nie jesteś sam w swoich walkach.
„Jam zwyciężył świat.”
Nie: „wy będziecie musieli sami sobie poradzić”.
Tylko: Ja już przeszedłem tę drogę przed wami.
Eucharystia jest miejscem, gdzie Jezus nadal bierze nasze życie w swoje ręce:
nasz lęk, zmęczenie, pracę, cierpienie i nadzieję.
Nic nie jest za małe, by złożyć to na ołtarzu razem z Nim.
Nie bój się dziś zaprosić Ducha Świętego do swojego wnętrza.






